Przemysł

Jaka powinna być nieruchomość przemysłowa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaka powinna być nieruchomość przemysłowa?

Każda zabudowa musi spełniać inne wymagania. Musisz o tym pamiętać, gdy chcesz założyć nieruchomość przemysłową. Zobacz, jaka powinna ona być.

Rodzaj infrastruktury

Zanim zakupisz działkę, upewnij się, jaką infrastrukturę możesz na niej wybudować. Nie warto wierzyć na słowo sprzedającemu, ponieważ w dokumentach może być zawarte coś innego. Często wynika to z niewiedzy, nie zaś ze złych intencji. Zajrzyj do planu miejscowego, który znajdziesz w urzędzie gminy. To w nim powinny być zawarte informacje o możliwościach inwestycyjnych gruntu przeznaczonego pod budowę. Te informacje są udostępniane każdemu zainteresowanemu. Pamiętaj, aby przed kupnem działki przemysłowej upewnić się, czy ma ona dostęp do drogi publicznej.

Zabudowa przemysłowa

Działki przemysłowe to te, które są przeznaczone bezpośrednio pod zabudowę przemysłową na przykład magazynu czy biurowca. Z reguły mają one bardzo dużą powierzchnię oraz składają się z kilku działek gruntowych. Dzisiaj możesz mieć spory kłopot, aby znaleźć odpowiednią działkę. Dlaczego? Ponieważ wiele z nich jest już zagospodarowana, co sprawia, że trudno odnaleźć wolną przestrzeń. Warto zatem zacząć swoje poszukiwania od przejrzenia internetu lub zgłosić się bezpośrednio do developera jak https://panattonieurope.com/pl-pl.

Grunt działki przemysłowej

Zwróć uwagę na to, aby działka przemysłowa była w dużej odległości od terenów zamieszkanych przez ludzi. Zanim ją zakupisz, udaj się na nią osobiście, aby sprawdzić cały teren. Może okazać się, że jest to teraz podmokły, co uniemożliwi wybudowanie jakichkolwiek konstrukcji. Na działkach przemysłowych gleby mogą być mało żyzne, ponieważ nie są to grunty przeznaczone od uprawę. Ich ceny są przez to mniejsze.

Lokalizacja działki

Chcąc kupić działkę przemysłową, sprawdź jej lokalizację w internecie i upewnij się, że jest z dala od terenów zamieszkałych. Ponadto upewnij się, że nie jest ona zadłużona oracz, czy nie posiada hipoteki. Najlepiej jeśli sprawdzisz to w księdze wieczystej, aby być w stu procentach pewnym. Aby jednak mieć do niej dostęp, musisz znać jej numer. Skąd go otrzymasz? Uzyskasz go od obecnego właściciela działki. Dowiedź się również, czy do nieruchomości zostały poprowadzone media oraz  inne instalacje. Ich brak rodzi kolejne koszty, ponieważ będziesz musiał wykonać je na własną rękę.

Dzisiejszy rynek nieruchomości przechodzi kryzys, dlatego musisz być bardzo uważny, gdy wybierasz działkę przemysłową. Przez zakupem warto obejrzeć kilka nieruchomości, aby wybrać tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Zdjęcie główne: pexels.com/Kaboompics .com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*