Przemysł

Recykling szansą na rewolucję w przemyśle spożywczym

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Recykling szansą na rewolucję w przemyśle spożywczym

Odzyskanie 100% materiałów wykorzystanych do produkcji opakowań jest możliwy. Udowodniła to firma Usagi w projekcie Maluch. Odkrycie jest szansą na zieloną rewolucję w przemyśle spożywczym.

Projekt Maluch – na czym polega?

Odzyskanie wszystkich materiałów, z których tworzy się pojemniki czy torby, jest bardzo trudne. Z reguły udaje się odzyskać papier, jednak recykling plastiku lub aluminium jest bardzo trudne. Swój wkład w polepszenie tego procesu na przedsiębiorstwo Usagi:

Projekt Maluch polega na wykorzystaniu technologii mikrofalowych w przemyśle do recyklingu aluminium z opakowań wielomateriałowych – wskazuje w rozmowie z agencją Newseria Monika Świerc.

Projekt jest przełomowy, jeśli chodzi o przetwarzanie opakowań. Dużą zaletą jest też, to, że cała instalacja jest bezemisyjna i efektywna energetycznie.

Kluczowa innowacja polega na tym, że udało się przeskalować technologię mikrofalową, żeby mogła być zastosowana w przemyśle ciężkim – przekonuje Monika Świerc.

Dzięki temu proces przetwarzania opakowań będzie mógł być zastosowany na szerszą skalę. Umożliwi to lepszą gospodarkę odpadami, cały projekt może doprowadzić do zmniejszenia nielegalnych składowisk śmieci oraz bomb ekologicznych.

Źródło: newseria.pl

Zdjęcie główne artykułu:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*